#választás 2022


Fábri György: Az ellenzék Budapestje és vidéke
 

Fábri György: Az ellenzék Budapestje és vidéke

Jelenleg úgy létezik Magyarországon Orbán Viktor politikai tábora és a vele szembenállók csoportja, valamint bő háromszázezernyi jobboldali extremista, hogy semmilyen módon nem indokolt területi egységek szerint behatároltként láttatni őket. Vélemény.

Fábri György Fábri György

Íme a választás legnagyobb vesztesei, akik még a vigaszághoz is kevesek voltak
 

Íme a választás legnagyobb vesztesei, akik még a vigaszághoz is kevesek voltak

Országos listát nem tudtak állítani, de legalább egy egyéni jelölttel nekifutottak a választásnak – hét ilyen párt, pártszövetség volt, némelyik a saját túlélése érdekében indított csak el egyetlen jelöltet április 3-án. A pártok 58 egyéni jelöltje összesen 11051 szavazatot szedett össze – egyenként többségében jóval kevesebbet, mint ahány ajánlást gyűjtöttek. Volt, aki 624 voksot kapott, és volt, aki csak 56-ot.












Tóta W.: Két csőcselék
 

Tóta W.: Két csőcselék

Napsugaras szüreti időszakát éli az elemzés, az okoskodás. Egy-egy igaznak tűnő félmondatot emel fel a siratókórus, lehet számolni a lájkokat estig. Például hogy Orbán érti a néplelket. Hogy az ellenzék bezzeg nem érti. És mi van, ha a néplélek téved? Mi van, ha a néplélek ostoba, mint a segg? Vélemény.